Matthew Perry’nin vasiyeti ortaya çıktı

Ekim ayı sonunda hayatını kaybeden Friends yıldızı Matthew Perry, tüm dünyadan hayranlarını yasa boğmuştu.

Senelerce Chandler Bing karakterine hayat veren oyuncunun ölümünden dört ay sonra vasiyeti açıklandı. Meğer Perry, vasiyetini 2009 yılında hazırlatmış bile…

Matthew Perry vasiyetinde, ünlü Woody Allen film karakterinin adını verdiği vakfa 1 milyon dolardan fazla para bıraktı.

Yasal belgelere göre, 28 Ekim 2023’te 54 yaşında aşırı dozda ketamin nedeniyle hayatını kaybeden Friends yıldızı, 2009 yılında sahip olduğu mallarının çoğunu bir vakfa bırakmak istediğini belirten bir vasiyetname hazırlamıştı. Ve adını Allen’ın 1977’deki Annie Hall karakterinden alan Alvy Singer Living Trust adlı vakfı yarattı.

Perry’nin servetinin tahmini 120 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Lisa Ferguson ve Mike Myers’ın eski eşi Robin Ruzan, vasiyetin ortak uygulayıcıları olarak listeleniyor; hem Perry hem de Ruzan, 2010’larda Celebrity Liar adlı yarışma programında beraber çalışmıştı. Ayrıca yıldızın babası John Perry, annesi Suzanne Morrison, üvey kız kardeşi Caitlin Morrison ve Rachel Dunn da vasiyette yer alan isimler arasında.

Perry, 2003-2005 yılları arasında Dunn’la birlikteydi. Vasiyeti ise 26 Ekim 2009’da imzaladı.

1994-2004 yılları arasında Friends dizisinde rol alan oyuncu, diziden yılda 20 milyon dolar kazanmaya devam ediyordu. Perry’nin ebeveynleri de muhtemelen onun oyunculuk telif haklarının yanı sıra 2022 anılarını da içeren mirasın diğer kısımlarını da üstlenecek.

Perry, 28 Ekim günü saat 16.17’de Los Angeles’taki evindeki jakuzide yüzüstü halde bulundu. Perry’nin ketaminin akut etkilerinden ve boğulma sonucu öldüğü otopside ortaya çıktı; aktörün vücudunda genel anestezi altındaki bir hastayla benzer miktarda ketamin bulunuyordu.

Adli tabip, depresyon tedavisi için ketamin infüzyon tedavisi aldığını bildirdi ancak son seans ölmeden bir buçuk hafta önceydi ve ketamin sistemde yalnızca üç ila dört saat kalıyor. Bu yüzden de Perry’nin ölümü üzerine yakınlarından bazıları oyuncuya ketamin sağlayanların araştırılmasını talep ederek yeni tartışmaların ortaya çıkmasına neden olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x