Suikasttan kurtulmuştu: İş adamı Nihat Karaarslan’a silahlı saldırı

Ankara’nın Çankaya Yukarı Dikmen Mahallesi’ndeki evine girmek üzere aracından inen iş adamı Nihat Karaarslan ve akrabası Cengiz A., iddiaya göre kapıda kendisini bekleyen bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna üç kurşun isabet eden ve kanlar içerisinde yere yığılan Karaarslan’a ilk müdahale olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından yapıldı. Sabah’tan Ömer Çetin haberine göre, Gazi Hastanesi’ne kaldırılan ve burada ameliyata alınan Nihat Karaarslan’ın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Cengiz A.’ İse; Bilkent Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

2 YIL ÖNCE SUİKAST GİRİŞİMİ

İş adamı Nihat Karaarslan’ın 2022 yılında Ankara’daki ofisinin çıkışında silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Karaarslan, saldırıda son anda kurtulurken mermiler arabasına isabet ettiği öğrenildi. Karaarslan’ın adliyeye giderek şikayetçi olduğu ve savcılığın talimatıyla açılan soruşturma kapsamında Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü çalışma başlattığı öğrenildi. Organize polisi, suikast girişiminde bulunan 4 kişiyi tespit etmesinin ardından gözaltına aldığı ve zanlıların çift plaka kullandığı ortaya çıkarmıştı.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PAYLAŞIMLAR

Evinin önünde vurulan Nihat Karaarslan’ın sosyal medya hesabından son dönemlerde Sedat Peker aleyhinde paylaşımlar yapmasıyla dikkat çekiyordu.

NİHAT KARAARSLAN KİMDİR?

Nihat Karaarslan, Bingöllü bir iş insanı olarak bilinmektedir. Bingöl’de 30 bin kişilik bir aşiretin lideri olduğu iddia edilse de bu bilgi doğrulanmamıştır. Karaarslan’ın ismi ilk olarak, “Hanım Ağa” lakabıyla tanınan Güniz Akkuş’un Sedat Peker’i tehdit ettiği olayda gündeme gelmiştir. Sedat Peker’in şikayeti üzerine 2020 yılında düzenlenen operasyonda gözaltına alınanlar arasında yer almış ve birkaç saat sonra serbest bırakılmıştır.

NİHAT KARAARSLAN MESLEĞİ NE?

Nihat Karaarslan’ın Bingöl’de geniş bir aşiret lideri olduğu iddiaları sıkça dile getirilmiştir. Yine de bu iddialar resmi olarak doğrulanmamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x