Daha yüksek elektrik faturasına mal olacak çamaşır yıkama hatası :

Fazla deterjan çamaşırlarınızda beyaz lekeler bırakabileceği gibi çamaşır makinenize de zarar vererek iki kat daha fazla elektrik kullanmasına neden olabilir. Her şeyden önce, çoğu insan öyle düşünse de, daha fazla deterjanın daha temiz çamaşır anlamına gelmediğini vurgulamak önemlidir, bu nedenle insanlar çok fazla deterjan ekler ve aslında yalnızca makineye ve çamaşırlara zarar verir.

İyi bir yıkamanın anahtarı üç unsurdur: su sıcaklığı, sıkma ve deterjan ile yumuşatıcı kombinasyonu. Yalnızca bu üç unsur optimize edildiğinde çamaşırlar gerçekten temiz olacaktır ve ekstra durulamalı bir program seçmenin önemli olduğunu tavsiye ediyor, çünkü bu daha temiz çamaşırlar anlamına geliyor. Daha uzun ve ek durulamalı bir program seçin. Deterjanın kaliteli olması önemli. Talimatlarda gereğinden fazla deterjan kullandığınız yazıyor olabilir. Bu durumda paket üzerinde tavsiye edilen mümkün olan en az deterjan miktarını bulmaya çalışın. Belirtilmemişse, mükemmel ölçüyü bulana kadar miktarı azaltın.
Açık renkli çamaşırları, özellikle de çok kirli olanları sıcak suda yıkayın. Sıcak su, hafif kumaşlardaki lekeleri ve inatçı kirleri çıkaracaktır. Koyu renkli çamaşırları soğuk suyla yıkayın, çünkü bu, eşyaların renklerini daha az giderir (böylece soğuk suyla yıkandıklarında renklerini daha uzun süre korurlar). Pamuklu giysiler de daha az çekeceği için soğuk suda yıkanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x